Co jest lepsze: bongo czy vaporizer?

Co jest lepsze: bongo czy vaporizer?

Od paru lat medyczna marihuana przyciąga coraz więcej fanów. Nie ma zresztą co się dziwić, wiele badań naukowych potwierdziło pozytywne działanie i zwalczanie komórek chorobowych. Medyczne ziółko można aplikować za pomocą kilku urządzeń. W  tym artykule zajmiemy się bongiem i vaporizerem. Czym różnią się od siebie te dwa urządzenia? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Bongo i vaporizer – czym się od siebie różnią?

W Polsce rzesza osób wciąż słysząc o medycznej marihuanie, nawiązuje do negatywnych skutków palenia. Jednak osoby te są niedoinformowane, ponieważ już wiele badań pozwoliło wyprowadzić z błędu niedowiarków. Obecnie więcej negatywnych skutków dla organizmów występuje w wyniku palenia zwykłego tytoniu. Oczywiście sam proces palenia generuje pewne negatywne substancje jednak nie w takiej ilości, niżeli jest to określane przez społeczeństwo. Istnieją jednak sposoby, pozwalające obniżyć przyjmowanie niepożądanych związków i zmaksymalizować przyjmowanie kannabidiolu. Najlepszymi narzędziami do palenia medycznej marihuany jest bongo i vaporizer. W Polsce jednak najpopularniejszą formą jest palenie skrętów, jednak taka metoda nie jest dla każdego. Dlatego warto pomyśleć nad wygodniejszymi powyższymi alternatywami. W poniższych kolejnych sekcjach przedstawiamy zalety bonga i vaporizera.

Zalety palenia z bonga

Palenie z bongo ma wielu fanów z uwagi na filtrację wodną. To ogromne udogodnienie dla osób, które narzekają na gryzienie w przełyku i suchość, co ma miejsce przy paleniu jointów. Przy jednorazowym paleniu aspekt suchości nie powinien występować jednak przy systematycznym paleniu medycznej marihuany to rzeczywiście istotny aspekt. Wykorzystywanie bonga pozwoli całkowicie wyeliminować dyskomfort równocześnie, czerpiąc maksymalną przyjemność z palenia suszu. Kolejną zaletą jest to, że obsługa bonga jest naprawdę prosta. Szkolenie potrafi zająć dokładnie kilka minut. Warto jednak pamiętać, że przy korzystaniu takiego naczynia trzeba pamiętać o jego regularnym czyszczeniu.

Zalety palenia z vaporizera

Jeśli naszym priorytetem jest pochłonięcie, jak największej ilości kannabidiol, to lepszym wyborem będzie vaporizer od bonga. Urządzenie dzięki swojej konstrukcji daje większą skuteczność palenia. Ogromną zaletą jest także sposób działania. W urządzeniu dochodzi do podgrzewania, a nie do spania medycznej marihuany. Dzięki temu możemy ograniczyć emisje smolistych substancji, co pozytywnie wpływa oczywiście na ludzkie zdrowie. Oprócz tego, palenie z vaporizer to doskonałe rozwiązanie dla osób, ceniących sobie oszczędności finansowe.