Co znajdziemy w centrach handlowych?

Co znajdziemy w centrach handlowych?

Powrót do normalności bez wątpienia oznacza również powrót do galerii. Dla wielu z nas kilkugodzinne spotkania z przyjaciółmi lub rodziną na zakupach stawały się pewnym rytuałem, z którego bardzo trudno było zrezygnować. Na szczęście przykre okoliczności mamy już za sobą i możemy w pełni cieszyć się dobrodziejstwami, jakie dostajemy dzięki otwartym centrom handlowym.

Wesołych Świąt!

Może nam się to podobać lub nie, jednak gdy w latach 50. pewien gruby, brodaty pan w czerwonym kostiumie pojawił się w reklamach jednego z napojów gazowanych, nasze życie w grudniu zmieniło się drastycznie. Prezenty na Boże Narodzenie przynoszone przez Świętego Mikołaja muszą zostać kupione, dlatego w galeriach handlowych organizuje się wielkie akcje promocyjne praktycznie we wszystkich miejscach. Oczywiście w tle gra świąteczna muzyka oraz kolędy. Nuty do nich znał każdy w wieku szkolnym, ponieważ musieliśmy umieć je grać na flecie, gitarze lub pianinie. Szał zakupowy przed Świętami rozpoczyna się znacznie wcześniej, bo już na przełomie października oraz listopada. Nie bez znaczenia Black Friday odbywa się zawsze pod koniec listopada.

Niezauważalne detale

Wielokrotnie idąc zapełnionymi alejkami nie zwracamy uwagi na rzeczy, bez których spacery po centrach handlowych byłyby nienaturalne. Muzyka bez praw autorskich bardzo często towarzyszy nam przy niemal każdej wędrówce pomiędzy jednym sklepem, a drugim. Do wielu sklepów w naszych ulubionych galeriach nawet nie pomyślelibyśmy, żeby zajrzeć. Z drugiej strony, jeżeli byłyby one zamknięte lub przeniesione, coś by nam się nie do końca zgadzało. Wreszcie bardzo dużą, choć niedocenianą rolę odgrywają wszechobecne kwiaty, krzewy oraz mniejsze drzewa umiejscowione w takich miejscach, żeby mogły cieszyć oko wszystkich przechodniów odwiedzających galerię handlową.

Wciąż silne słowo pisane

Chociaż wiele gazet przenosi się do internetu, między innymi te uważane za media wolnościowe, to jednak wciąż trudno nie doceniać zapachu świeżego wydruku. W większości centrów handlowych, szczególnie tych połączonych z dworcami kolejowymi i autobusowymi, znajdziemy duża liczbę kiosków oferujących miesięczniki oraz tygodniki. Bardzo duża liczba podróżnych decyduje się właśnie na zakup gazet przed kilkugodzinnym siedzeniem w pociągu lub w autobusie. Każdy ma zupełnie inną motywację. Niektórzy traktują to jako pewnego rodzaju tradycję, inni szukają inspirujących treści, a duża grupa ma baterię w telefonie na wyczerpaniu i szuka alternatywnych sposobów na zabicie czasu.