Dowiedz się jak zaistnieć w handlu – oto miejsce, które Cię zainspiruje.

Dowiedz się jak zaistnieć w handlu – oto miejsce, które Cię zainspiruje.

Przymierzasz się do postawienia pierwszych kroków w handlu. Planujesz otwarcie sklepu, ale nie masz konkretnej wizji na to, co znajdzie się w jego ofercie. Gdzie szukać inspiracji do stworzenia oferty? Najlepiej uczyć się od większych graczy – czyli od kogo konkretnie? Tego dowiesz się dzięki lekturze niniejszego artykułu! Zdradzimy jedynie, że w jednym miejscu możesz znaleźć tysiące ciekawych produktów, które mogą znaleźć się w ofercie również i Twojego przyszłego sklepu. Tak więc, bez zbędnego przedłużania – zapraszamy do lektury!

Zatowarowanie sklepu w jednym miejscu i niezależnie od branży

Czy wiesz, czym są hurtownie wielobranżowe? Zgodnie z nazwą są to sklepy, w których znajdziesz artykuły z wielu branż. W takich miejscach zaopatrują się zarówno sklepy zoologiczne i wędkarskie, właściciele stoisk turystycznych z zabawkami i pamiątkami, sklepy z gadżetami do domu i bura czy nawet sex shopy. Wszystkie te produkty dostępne są w ofercie jednej hurtowni – tak duży przekrój towaru sprawia, że już samo przeglądanie strony internetowej takiego obiektu może inspirować do rozpoczęcia własnego biznesu. Hurtownia wielobranżowa to miejsce, w którym doskonale odnajdzie się każdy handlowiec – jeżeli tylko umiesz wyczuć dobrą okazję, to z pewnością znajdziesz produkt, który dobrze się sprzeda.

Totalnie nie wiem, czym chciałbym handlować – co mam zrobić?

Dobrym krokiem jest na przykład sprawdzenie na stronie internetowej takiej hurtowni, czy w jej ofercie znajdują się kategorie typu: produkty do 1 zł, gadżety do 5 zł i tym podobne – często wśród takiej drobnicy czekają prawdziwe okazje! Takie przedmioty później możemy na przykład wystawić na serwisach aukcyjnych i sprzedać z dużą marżą! Warto również zastanowić się nad budżetem początkowym – ile jesteś w stanie przeznaczyć na pierwsze zamówienie towaru? Odpowiedz sobie na to pytanie i kieruj się tym kluczem przy doborze oferty.

Jaka jest różnica między sklepem a hurtownią?

Oczywiście podstawowa różnica jest taka, że hurtownia zajmuje się sprzedażą hurtową, a nie detaliczną. Dlatego obsługuje przede wszystkim sklepy. Zakup hurtowych ilości produktów ma oczywiście odbicie w niższej cenie. O ile sklepy mogą uznawać Cię za konkurencję, o tyle hurtownia będzie Cię wspierać w sprzedaży. Takiej hurtowni jest na rękę to, aby Twój sklep się rozwijał, ponieważ w ten sposób generujesz również jej dochody. Zawsze możesz także zasięgnąć rady doświadczonego hurtownika. Jako jego klient zawsze przecież możesz zapytać o to, które produkty najlepiej się sprzedają. Taka wiedza jest cenna przy późniejszym dobieraniu produktów do oferty.