Jak przygotować się do śmierci pupila?

Jak przygotować się do śmierci pupila?

Wszystko, co piękne kiedyś się kończy – niestety dotyczy to również życia naszych czworonożnych towarzyszy. Co zrobić, kiedy nadejdzie moment rozłąki? Jak godnie pożegnać się z naszym ukochanym psem lub kotem? Czy martwe zwierzę mogę zakopać w ogrodzie? Śmierć pupila z pewnością nie jest tematem łatwym Warto jednak zainteresować się nim teraz, aby w przyszłości móc w spokoju przeżyć żałobę po najbliższym przyjacielu.

Czy martwe zwierzę można zakopać w lesie?

Zakopywanie martwych zwierząt w ogrodzie lub lesie jest niestety częstą praktyką. Takie postępowanie jest zagrożone mandatem lub grzywną o wysokości nawet 5000 złotych. Jednak większą przestroga od mandatu powinien być fakt, że taka forma pochówku nie jest godna prawdziwego przyjaciela. Węch lisa jest na tyle wyczulony, że odnalezienie zwłok zakopanych dwa metry pod ziemią, nie stanowi dla niego większego problemu. Odkopanie zwłok przez takiego lisa może być opłakane w skutkach. Substancje chemiczne używane do eutanazji zwierząt rozkładają się bardzo powoli i są obecne w zwłokach jeszcze kilka miesięcy po uśpieniu. Zwłoki przyjaciela w rozkopanym dole i dodatkowa, niepotrzebna śmierć dzikiego zwierzęcia – czy naprawdę w taki sposób powinniśmy żegnać najlepszego przyjaciela?

Urny dla psów i kotów – kremacja zwierząt

Powyższe pytanie było pytaniem retorycznym – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kremacja kotów, psów i wszystkich innych bliskich nam stworzeń, kiedy raz na zawsze przekroczą granicę krainy wiecznych łowów. Prochy skremowanego zwierzęcia możemy złożyć w urnie. Na rynku znajdziemy urny metalowe, urny ceramiczne, szklane i drewniane – tego rodzaju produkty są najczęściej dostępne w zakładach, które zajmują się kremacją.

Jak przetransportować ciało ukochanego zwierzęcia?

Ciało zwierzęcia najlepiej przetransportować w worku na zwłoki – możemy je w nim umieścić razem z ukochaną poduszką czy kocykiem. Worek na zwłoki dla kota czy psa w praktyce niczym nie różni się od worka na zwłoki ludzkie. Na rynku znajdziemy również worki na zwłoki z oksybiodegradowalnej folii D2W, które z pewnością docenią osoby dbające o stan środowiska naturalnego. Zdecydowanie tematy poruszone w niniejszym artykule nie należą do najprostszych – dotykają najgłębszych stref uczuciowych, a sama myśl o utracie bliskiego pupila chwyta za serce. Uważamy jednak, że przygotowanie się zawczasu na tę okoliczność pozwoli w spokoju przeżyć utratę przyjaciela. Łączny koszt godnego pochówku kota czy psa to około 1200 złotych. Może więc warto założyć konto na ten cel i obrać konkretny plan działania?