Jak rozmieścić gości weselnych?

Jak rozmieścić gości weselnych?

Jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadań dla Młodej Pary organizującej swoje wesele, jest oczywiście przygotowanie listy gości wraz z ich rozmieszczeniem przy stołach. Wiele par ma z tym problem: jak usadzić gości, aby dobrze się bawili? Dziś zdradzimy ci kilka przydatnym trików, które z pewnością pomogą ci w tym zadaniu!

Postaw na integrację gości!

Jeśli na waszej liście weselnych gości przeważają osoby młode, postaw na ich integrację! W jaki sposób to zorganizować i dlaczego to rozwiązanie godne uwagi? Najlepiej będzie przygotować specjalne numery stołów weselnych, które ułatwią poszczególnym odnaleźć się na sali. Integracja (czyli pomieszanie osób przy stołach) to doskonały pomysł na zjednanie sobie wszystkich gości i doskonałą zabawę we wspólnym gronie! Wiele par młodych postanawia przy każdym ze stołów zebrać ludzi, którzy dobrze się znają i lubią. To oczywiście poprawny zabieg, jednak lepszy efekt osiągnięcie dając możliwość gościom do wspólnego poznania!

Osoby starsze i ich rozmieszczenie

Druga kwestią są osoby starsze, które na weselach zdecydowaną większość czasu spędzają na rozmowach przy stole. Jak z pewnością się domyślacie, takich osób lepiej nie sadzać razem z młodymi gośćmi, którzy rwą się do zabawy i zachowują się raczej dość głośno. Aby zadbać o komfort starszych osób na weselu, najlepiej przygotować dla nich specjalny stół umiejscowiony z dala od parkietu i energicznych gości, zapraszających wszystkich wokoło do wspólnej zabawy. Goście starszej daty z przyjemnością porozmawiają z młodymi, ale po kilku godzinach z pewnością będą woleli spędzić resztę wesela przy stole, rozmawiając z rodziną czy osobami w podobnym wieku i zwyczajnie obserwować przebieg całej imprezy z perspektywy siedzącej.

Sprawdź, kto za sobą nie przepada!

Zdarza się, na liście weselnych gości widnieją również osoby, które nie darzą się wzajemną sympatią. Były chłopak przyjaciółki panny młodej, który jest jednocześnie kuzynem pana młodego, skłócone koleżanki, nie przepadające za sobą ciocie...każda para młoda przerabia tego typu perypetie. Jak znaleźć najlepsze wyjście z tego typu sytuacji? Oczywiście zdecydowanie najsensowniejszym rozwiązaniem jest wybranie dla takich osób stołów, które będą od siebie oddalone. Być może okaże się, że podczas zabaw weselnych zwaśnieni goście tak czy siak będą musieli się mieć ze sobą bliższą styczność, jednak nie będzie to już waszą winą. Pamiętajcie, że tego dnia to przede wszystkim wy macie się dobrze bawić i czuć maksymalnie komfortowo!