Jak spędzić czas bez internetu? Nasze pomysły

Jak spędzić czas bez internetu? Nasze pomysły

Każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której nie miał dostępu do internetu. Czy to awaria, czy miejsce bez możliwości podłączenia się do sieci? Obecnie bez dostępu do wirtualnego świata, ludzie często nie wiedzą, jak produktywnie wykorzystać ten czas. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy zbiór ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu bez internetu i elektroniki.

Detoks elektroniczny i aktywizowanie wyobraźni

Według statystyk każdy z nas korzysta ze swojego telefonu około stu razy dziennie. Często uruchamiamy go bez ważnego powodu. Niestety trzeba przyznać, że takie uzależnienie od telefonu, internetu i technologii nie jest dobre. Spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem może powodować przewlekły ból w górnej części pleców i szyi, problemy z koncentracją, a według wielu badań, może również prowadzić do przybierania na wadze. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że wizualizacja snów może poprawić nastrój, a nawet wyostrzyć umysł. Więc jeśli stoisz przy kasie i masz kilka minut, wyobraź sobie, że jesteś na wakacjach lub czymś, co szczególnie Ci się spodoba. Może to być ulubione miejsce, ubranie ulubionego stroju, fantazyjne kolczyki, Kraków lub przejażdżka sportowym autem.

Skup się na czytaniu książek, medytacji i grach

Czasopisma, książki czy gazety to świetna alternatywa dla internetu i technologicznych rozrywek. Jeśli jesteś osobą, która lubi spędzać czas na przeglądaniu internetu, czytanie gazet może być dla Ciebie świetną rozrywką. Możesz tym się zająć gdy czekasz na autobus lub robisz sobie przerwę na lunch. Na czytaniu warto spędzić przynajmniej 30 minut każdego dnia. Innym ciekawym sposobem na spędzenie czasu jest medytacja. Pomaga zmniejszyć stres, poprawia przepływ krwi i wzmacnia uczucie radości. Możesz medytować siedząc, lub stojąc. Znajdź najwygodniejszą dla siebie pozycję, zrelaksuj się, zamknij oczy i pozwól swoim myślom swobodnie płynąć. Różnego rodzaju gry planszowe, karty pokerowe i gra w pokera też są świetną rozrywką bez dodatku technologi.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Wiele osób nie lubi siedzieć w domu i woli rozrywkę na świeżym powietrzu. Na zewnątrz domu zawsze można znaleźć wiele ciekawych miejsc, takich jak kawiarnie, teatry, kina czy parki. Rekreacja na świeżym powietrzu to bardzo prosty i skuteczny sposób na oderwanie się od świata technologii, wyciszenie i spędzenie czasu na łonie natury. Możesz znaleźć zaciszne miejsce i pochłaniać otaczającą przyrodę. Możesz dodatkowo wprowadzić się w stan relaksu, wąchając tabakę, paląc tytoń lub zioła. Kraszer jest gadżet, który Ci się przyda w takich sytuacjach.