Jak w niestandardowy sposób zarabiać na muzyce?

Jak w niestandardowy sposób zarabiać na muzyce?

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz generować dodatkowy dochód z muzyki poza koncertowaniem i sprzedażą swoich utworów? W naszym dzisiejszym artykule prezentujemy kilka ciekawych pomysłów, które z pewnością zwiększą twoje dochody. Jednocześnie nie wymagają one dużych nakładów pracy i mogą przynieść Ci responsywne zarobki!

Sprzedaż gotowych nut

Jednym z pomysłów na dodatkowy dochód dla muzyka, który zawodowo gra na instrumencie, jest przygotowanie gotowego zestawu nut popularnych utworów i zaprezentowanie ich w wygodnej formie. Niezwykle popularne są np. popowe czy rockowe nuty na pianino, które niezwykle ciężko przygotować w pełni samodzielnie. Z tego powodu wielu pasjonatów muzyki i osób początkujących szuka opracowań w sieci. Ich sprzedaż może zatem pozwolić Ci wygenerować dochód na naprawdę ciekawym poziomie! Szczególnie że przygotowanie nut zajmie Ci najwyżej kilka tygodni, a zarobki możesz otrzymywać nawet przez kilka lat!

Nauka innych w formie kursu online

Kolejnym interesującym pomysłem na kolejne źródło zarobku dl muzyka są różnego rodzaju kursy i szkolenia opracowane i sprzedawane w formie online. Może być to np. kompleksowa nauka gry na gitarze dla osób początkujących, nowoczesny kurs dj czy internetowe lekcje z miksowania i edytowania utworów muzycznych. Wszystko zależy od twoich umiejętności i specjalizacji. Co ważne, nagranie kursu to praca jednorazowa, a jego sprzedaż może być tak naprawdę prowadzona dożywotnio. Z czasem możesz nagrywać kolejne materiały, dzięki czemu twoje zarobki będą sukcesywnie rosły!

Muzyka do lokali usługowych

Naszą ostatnią propozycją jest przygotowanie listy utworów bądź dedykowanej playlisty do lokali usługowych. Mamy tu na myśli przede wszystkim salony kosmetyczne, fryzjerskie, popularne sklepy czy restauracje. Tego typu miejsca najczęściej są zobligowane do uiszczania wysokich składek na rzecz m.in. ZAiKS, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest w tym przypadku muzyka bez praw autorskich. Właściciele lokali najczęściej zgłaszają konkretną potrzebę i rodzaj preferowanej muzyki, wykupują specjalną playlistę, a następnie mogą dożywotnio emitować ją klientom bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat na rzecz stowarzyszeń i instytucji związanych z prawami autorskimi artystów.

Głównym źrodłem zarobków każdego muzyka czy artysty są występy. Wielu z nich stara się jednak znaleźć również dodatkowe formy dochodu, które z czasem mogą przynieść zyski na naprawdę imponującym poziomie. Powyższe przykłady są zdecydowanie warte rozważenia!