Jak wybrać muzykę na wesele?

Jak wybrać muzykę na wesele?

Każdy z nas marzy, aby najpiękniejsze chwile naszego życia cechowały się przede wszystkim wyjątkową atmosferą, a także brakiem jakichkolwiek niedogodności oraz niedomówień. W końcu trudno sobie wyobrazić sytuację, w której wspominamy z nostalgią wesele zakończone klapą. Dotyczy to także doboru odpowiedniej muzyki.

Do pierwszego tańca

Dla wielu osób jest to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Te kilka minut stanowi absolutne podkreślenie miłości oraz energii pomiędzy dwoma szczerze kochającymi się ludzi. Patrząc sobie głęboko w oczy podczas właśnie tych chwil chcemy czuć się absolutnie wyjątkowo. Zdarza się, że nie wystarczy nam tylko i wyłącznie wykorzystanie orkiestry lub DJa. Chcemy czegoś więcej, coś jeszcze bardziej podkreśli niezwykłą atmosferę całego wydarzenia. Nuty na pianino z pewnością będą znakomitym dodatkiem. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że łagodne brzmienia pochodzące z pianina czy fortepianu jeszcze bardziej wystawią nas na piedestał, na którym chcemy się przez tę chwilę znaleźć.

Momenty przestoju

Każde wesele potrzebuje przerwy co kilkanaście, czasami kilkadziesiąt minut. Wtedy parkiet pustoszeje, a goście siadają do stołów. Co wtedy się dzieje? Chwila oddechu nie jest wcale tak oczywista, ponieważ trzeba podjąć trochę inną walkę ze swoimi przyjaciółmi. Oczywiście nie tylko pijemy w trakcie takiej przerwy napoje wyskokowe, ale także posilamy się specjałami przygotowanymi przez szefa kuchni. W tym momencie osoba obsługująca muzykę - lub orkiestra - także nie musi aż tak się wysilać. Warto wtedy zastanowić się, co możemy wykorzystać w trakcie tej chwili pewnego impasu. Muzyka bez praw autorskich w takich sytuacjach cieszy się stale rosnącą popularnością, ponieważ jest przygotowana przez prawdziwych pasjonatów.

Nie tylko w klubie

Przyjęło się mówić, że konsoleta pasuje jedynie do koncertów oraz imprez klubowych. Ostatnie lata pokazują, że wiele osób przed swoim weselem bardzo chętnie patrzy właśnie w stronę bardziej tanecznych rytmów. Szczególnie w większych miastach odchodzi się od wykorzystywania orkiestry, która dodatkowo generuje nieco większe koszty. Właśnie z tego względu kurs DJ to coraz częściej wybierana ścieżka kariery. Kto wie, być może zamiast grać w największych klubach w Polsce wystarczy występ na kilku weselach w ciągu miesiąca?