O tym powinna wiedzieć każda kobieta!

O tym powinna wiedzieć każda kobieta!

Cześć, babeczki! Dziś zapodam coś o nas – dla nas. Przecież wszystkie zasługujemy na tę szczyptę egoizmu, by dobrze czuć się same ze sobą. Wynagradzać się, czuć się wyjątkowe... Ale do rzeczy!

Nasze ciało – nasza świątynia

Ostatnio czytałam świetny artykuł o tym, co powinna wiedzieć każda z nas, by życie stało się łatwiejsze i bardziej zorganizowane. Podobno – z czym się w pełni zgadzam! – nasz komfort psychiczny zależy od tego, jak traktujemy same siebie i jak bardzo podobamy się sobie. Ważna jest wiedza teoretyczna o naszych ciałach, chociażby to, jak wyznaczyć dni płodne i tym podobne kwestie fizyczności, ale nie tylko. Dbajmy o siebie, zdrowo się odżywiając, uprawiając sport, pielęgnować swoje pasje.

Przede wszystkim powinnyśmy zastanowić się, za co mogłybyśmy jeszcze bardziej się polubić. Ja na przykład zauważyłam, że jesienią mam tendencję do zbierania kilku dodatkowych kilogramów... A wcale ich nie chcę! Szukałam informacji o tym, jak schudnąć bez wyrzeczeń, bo przecież kocham jedzenie, lubię słodycze i nie chcę odmawiać sobie małych przyjemności. Muszę się bardziej starać, by te przyjemności nie stały się regularne, a wręcz nałogowe, i by nie zasiedzieć się jesienią za długo z książką, pod kocykiem... Słowem? Doglądajmy się i myślmy o sobie, wyznaczajmy sobie cele, by czuć się ze sobą lepiej!

Życie to frajda!

Spełniajmy duże i małe marzenia. Wydawajmy czasem pieniądze na ulubione głupstwa... Każda z nas kocha zakupy! Nie wstydźmy się same siebie, ubierajmy się tak, jak chcemy, spędzajmy czas tak, jak mamy ochotę. Nie chodzi też o to, by odpuszczać sobie pracę i obowiązki, jednak o to, by codzienność nie stała się monotonnym pasmem samych rutynowych zadań. Bawmy się życiem i poprawiajmy sobie nastroje na sto różnych sposobów, nawet gdyby miał nam pomóc stymulator łechtaczki, butelka wina czy fajna, nowa torebka. Cokolwiek, co sprawi nam radość!

Dbajmy więc o siebie i troszczmy. Bądźmy raz na jakiś czas zdrowymi egoistkami – egoizm nie musi być zły, jeśli nie popadniemy w przesadę. Nie róbmy czegoś ani kosztem innych, ani swoim. Bo każda z nas ma swoją wartość.