Pomysły na kreatywne popołudnia

Pomysły na kreatywne popołudnia

Z jednej strony robi się coraz cieplej i zbliża się wiosna, z drugiej – wciąż za oknem jest szaro, buro, deszczowo i wietrznie. Jak zorganizować sobie czas na chłodne popołudnia? Czym kreatywnym się zająć? Opowiem Wam o moim sposobie!

Tanie rękodzieło na nudę i stres

Nigdy nie należałam do osób cierpiących na nudę, zawsze potrafiłam znaleźć sobie zajęcie. Jednak przyznam szczerze, że szukałam czegoś zgoła odmiennego od książek czy nawet gier komputerowych, przez chwilę straciłam też wenę na obrabianie starych zdjęć, a z nauką języków również się wstrzymałam – w końcu czasem i od największych przyjemności trzeba sobie zrobić urlop. I co znalazłam? Świetny poradnik o sztuce DIY, scrap art i prostych formach rękodzieła dla każdego. Przeszukałam więc domowe pudło ze skarbami; znalazłam w nim guziki, igły, kolorowe nici, ozdobne wstążki, piórka. W teczce ze starymi materiałami z plastyki znalazłam bibułę, kolorowy papier, stare kartki okolicznościowe i wiele, wiele innych bajecznych świetności!

Co można z tego stworzyć? Praktycznie wszystko. Od poręcznego, ładnego case'a na telefon po origami, papierowe plecionki, puzderka ozdabiane metodą decoupage. Można połasić się na prosty scrapbooking (dekorowane własnoręcznie albumy na zdjęcia) albo dzierganie, wyszywanie i tym podobne. Wszystko, co jesteś w stanie zrobić samodzielnie i zajmie Ci trochę czasu. Do tego pozwoli Ci się relaksować nawet w najbardziej stresujących momentach, pozwoli odpocząć od codziennych zmartwień.

Gdzie robić zakupy?

Wiesz, za co jeszcze uwielbiam sztukę DIY? Za to, że pozwala mi rozwijać umiejętności manualne. Coraz lepiej wychodzą mi kartki okolicznościowe, zaproszenia, albumy. Szyć, niestety, wciąż nie umiem, ale postawiłam na "papierologię". ;-) A im więcej potrafię, tym coraz ciekawszych metod próbuję (poradniki regularnie wyszukuję w sieci), a więc i tym bardziej specjalistyczne materiały są mi potrzebne. Często odwiedzam sklep decoupage online, ale to nie jedyne miejsce, w którym wynajduję drobne fajności. Gdzie jeszcze ich szukam?

Polecam strony internetowe takie jak sklepy do scrapbookingu, hurtownie papiernicze, jednak jeśli w okolicy znajduje się stacjonarna hurtownia ozdób, również radziłabym jej nie przegapić. Dobrze jest czasem dotknąć materiał, poza tym wycieczka do papierniczych czy tekstylnianych to świetna rozrywka dla każdego lajkonika DIY! Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

Poza tym jeśli prowadzisz profil na fejsie czy Insta, fajnie jest właśnie tam dzielić się swoimi umiejętnościami i chwalić coraz lepszą wprawą. Dzięki temu możesz stworzyć album, do którego będziesz wracać, by obserwować swój progress. Ponure zimowe wieczory nie muszą być wcale nudne, co nie...? ;-) Moje już nie są!