Rękodzieło – zrelaksuj się i stwórz coś wyjątkowego!

Rękodzieło – zrelaksuj się i stwórz coś wyjątkowego!

Wolne chwile warto poświęcić na rozwijanie swoich pasji lub poszukiwanie hobby. Coraz większą popularnością cieszy się rękodzieło, które pozwala zrelaksować się, wyciszyć i wykorzystać zdolności manualne do stworzenia unikalnych przedmiotów. Nie wymaga sporych nakładów finansowych, dlatego nie zaszkodzi spróbować!

Album do scrapbookingu – zaprojektuj ciekawy prezent

Najlepiej postawić na różnorodność. Zacznij od podstaw i sięgnij po album do scrapbookingu. Możesz od razu zainwestować w ten gotowy, który przypomina książkę o czystych stronach, lub zbudować go samodzielnie poprzez połączenie takich elementów jak okładki, ramki i tym podobne. Gdy już będziesz miał to za sobą, przyjdzie czas na wypełnienie wnętrza wymyślonymi przez siebie kolażami. Jeżeli zamierzasz wręczyć go komuś w prezencie, powinny odpowiadać jego myśli przewodniej i bezpośrednio dotyczyć osoby, która go otrzyma. Znakomitym pomysłem jest zrobienie kolaży złożonych z fotografii, naklejek, napisów i rysunków. Puść wodze fantazji i pozwól sobie na twórcze eksperymenty, a efekt z pewnością pozytywnie zaskoczy!

Sklepy plastyczne pełne inspiracji

Masz już pomysł, ale brakuje Ci materiałów potrzebnych do jego realizacji? Wybierz się na zakupy i odwiedź sklepy plastyczne, w których znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Blok techniczny, kolorowe mazaki, długopisy, brokatowe kleje, bibułę, a także nożyczki i linijki, które pozwolą zachować pełną precyzję. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by dodać do tego włóczkę, wydrukowane z Internetu grafiki oraz ozdobną folię. Gdy już zdobędziesz takie wyposażenie, jedynym ograniczeniem stanie się Twoja wyobraźnia. Szczególnie godne polecenia jest łączenie rozmaitych faktur, tkanin i kształtów. Wprowadzi to dynamikę do całej kompozycji i sprawi, że będzie ona zapierała dech w piersiach.

Farby pantone, czyli wiele barw na wyciągnięcie ręki

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaka kolorystyka sprawdzi się najlepiej, zerknij na farby pantone. Wzorniki zachwycają zarówno intensywnymi, wyrazistymi kolorami, jak i tymi pastelowymi, subtelnymi. Kto wie, może dobrym wyjściem będzie ich połączenie? Harmonia bywa równie estetyczna, jak kontrast. Bardzo możliwe, że zrealizowanie projektu, którym jest wykonanie własnego albumu, spodoba Ci się tak bardzo, że na nim nie poprzestaniesz. Interesująca będzie również praca nad własnymi kartkami z życzeniami, obrazami, a także kolażami, które mogą zostać oszklone i zawieszone na ścianie w roli oryginalnej dekoracji. Brzmi ekscytująco? A więc do dzieła!