Solidny worek na zwłoki – na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdźmy!

Solidny worek na zwłoki – na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdźmy!

Zakup worka na zwłoki nie jest raczej niczym przyjemnym – pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl to oczywiście śmierć, żałoba i rozstanie z bliską osobą czy zwierzęciem. Warto jednak ten zakup potraktować jak każdy inny – to zwykły przedmiot, który może nam się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Dziś opowiemy o detalach tego produktu – dowiesz się jak rozpoznać solidnie wykonany worek na zwłoki. Opowiemy również o dodatkach, o jakie wzbogacone są kolejne wersje worków na zwłoki. Jeżeli więc przymierzasz się, do zakupu worka na zwłoki to doskonale trafiłeś – oto pigułka cenne wiedzy!

Z jakiego materiału wykonuje się worki na zwłoki?

Kiedyś worki na zwłoki wytwarzano z tworzyw naturalnych takich jak len czy bawełna, dziś wytwarza się je z tworzyw sztucznych ze względu na większą odporność materiału na uszkodzenia i niższy koszt produkcji. Takie materiały to przede wszystkim polipropylen i polietylen – a w szczególności, drugi z wymienionych. Warto w tym miejscu dodać, że oba z syntetyczne tworzywa pochodzą często z recyklingu oraz nadają się do ponownego przetworzenia. Włókna polietylenowe są odporne na rozciąganie, dlatego worki z polietylenu mniej się rwą i odkształcają pod wpływem ciężaru.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie worków na zwłoki?

W pierwszej kolejności zawsze sprawdzaj na grubość folii. Dobrze wykonany worek na zwłoki to taki, przy którego produkcji użyto folii o grubości minimalnej 0,15 mm. Kolejna sprawa to kolor. Obecnie producenci oferują worki na zwłoki, w przeróżnych barwach dlatego możemy wybierać – najczęstsze kolory to brązowy, czarny, biały, niebieski i zielony. Zwróć uwagę również na długość i szerokość worka – optymalne wymiary worka na zwłoki dorosłej osoby to ok 90x200cm.

Jak rozpoznać solidnie wykonany worek na zwłoki?

Jak już wspomnieliśmy, worek na zwłoki to produkt jak każdy inny. Dlatego również i w przypadku worków na zwłoki zdarzają się przysłowiowe buble, jak i wartościowe produkty. Jeżeli szukasz solidnego worka na zwłoki, to na pierwszym miejscu zawsze stawiaj grubość materiału, o której wspomnieliśmy powyżej. Folia w dotyku powinna być giętka, ale nie wiotka. Kolejna sprawa to wzmocnienie części dolnej worka – to na nią przypada przecież największe obciążenie w trakcie transportu zwłok. Jeżeli już o transporcie mowa to dobrze, jeżeli taki worek ma uchwyty po każdej ze stron. Uchwyty te powinny być dodatkowo wzmocnione, aby nie rozciągać folii w trakcie podnoszenia. Ostatnia prawa to zamek – zobacz, w jaki sposób pasek zamka został złączony z materiałem. Folia powinna równo przylegać do paska zamkowego, a na łączeniach nie powinno być żadnych szczelin.