Świąteczna muzyka – skąd ją odtwarzać?

Świąteczna muzyka – skąd ją odtwarzać?

Okres świąteczny to czas szczególny: pełen magii, rodzinnego ciepła i wyjątkowej atmosfery. Wielu z nas nie wyobraża sobie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia bez dedykowanej muzyki, czyli kolęd i piosenek świątecznych. Jest kilka możliwości, skąd można ją odtwarzać. Opowiemy dziś o nich nieco więcej.

Serwisy streamingowe

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na odtwarzanie ulubionej muzyki świątecznej są serwisy streamingowe typu Tidal czy Spotify. Platformy te są oczywiście płatne, ponieważ muzyka bez praw autorskich nie może być emitowana na tego typu serwisach. Abonament nie należy jednak do wysokich, a w zamian otrzymujemy nieograniczony dostęp do świata muzyki. Platformy te w okresie świątecznym przygotowują zawsze specjalne playlisty i składanki. Klasyczne kolędy, stare piosenki świąteczne, a może utwory dla dzieci? Wybierać możesz do woli! Warto dodać, że dzięki abonamentowi nie musisz obawiać się reklam, ponieważ są one automatycznie wyłączane. Serwisy do słuchania muzyki nie są oczywiście dedykowane tylko dla smartfonów. Możesz je uruchomić także na komputerze, a nawet telewizorze.

Tradycyjne płyty

Innym sposobem na legalne odtwarzanie muzyki świątecznej jest po prostu jej zakup. Płyty winylowe czy CD/DVD dostępne są nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale również w Internecie. Jeśli masz ulubionych artystów, których świąteczne utwory towarzyszą ci od lat, zdecydowanie warto zainwestować w ich dyskografię. Warto dodać, że jeśli na przykład kupisz płytę zawierającą tradycyjne polskie kolędy, nuty do nich z pewnością zostaną dołączone do egzemplarza! To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich umuzykalnionych członków rodziny, którzy z radością mogą dołączyć do orkiestry z odtwarzacza i razem z nimi koncertować! Płyty są świetnym pomysłem dla wszystkich tradycjonalistów, którzy cenią sobie materialne posiadanie zakupionej muzyki.

Radio

Jak wiadomo, radio to przede wszystkim muzyka. Przynajmniej tak było jeszcze do niedawna, gdy w radiowych studiach na dobre zagościły skomplikowane tematy polityczne i społeczne. I nie są to na pewno media wolnościowe. Czy są stacje, które w okresie świątecznym pozwolą ci posłuchać ulubionych kolęd i utworów znanych artystów? Możemy zaproponować jedynie stacje internetowe, które niestety przepełnione są reklamami. Tradycyjne radio pełni także rolę informacyjną, dlatego pomiędzy poszczególnymi piosenkami muszą pojawiać się serwisy informacyjne i wiadomości. Co prawda w czasie Świąt tematy polityczne są nieco hamowane, jednak wciąż usłyszysz tam więcej głosu prezentera, niż ulubionych utworów świątecznych.