W zdrowym ciele zdrowy duch!

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Czy wiecie, jakie są główne zasady iście zdrowego stylu życia? Ja sama dowiedziałam się o tym całkiem niedawno i chętnie podzielę się z wami tą wiedzą. Otóż...

Natura, ruch i pozytywne myślenie

Z tych elementów mojej codzienności (a fajnie byłoby, gdyby były to elementy również codzienności waszej) nie zrezygnuję już nigdy. Zdrowy styl życia to przede wszystkim życie w zgodzie z naturą – przyrządzanie naturalnych, zdrowych posiłków, produkowanie jak najmniejszej ilości śmieci, używanie naturalnych kosmetyków, ruch (najlepiej na świeżym powietrzu) oraz... dobry humor i radosne przeżywanie codzienności (tak, to może brzmieć nieco infantylnie, ale... wszyscy jesteśmy wciąż dziećmi i chcemy być w życiu szczęśliwi, nie?). Dobry nastrój potrafi pomagać zwalczać choroby i lepiej się ze sobą czuć. Natura, ruch i pozytywne myślenie – to mojej sposoby na sukces!

Nałogom i słabościom powiedz „nie!”

Tak, tak, pisałam o tym już naprawdę wielokrotnie. KOCHAM SŁODYCZE i często wydawało mi się, że jestem od nich uzależniona, ale... dziś? Czipsy zastępuje mi batonik po bieganiu albo miód z owocami na chlebie razowym z ziarnami na śniadanie. Wciąż lubię słodkie, ale ono sprawiało, że wprawdzie miałam dobry humor oparty na sztucznej potrzebie zasłodzenia mojego organizmu (co odbiło się na moim zdrowiu i sylwetce, a także wzmożeniu lenistwa). A w moim przypadku naprawdę nie ma nic gorszego niż lenistwo...

Kiedyś zdarzało mi się także palić e-papierosy, dziś – nie mam żadnych nałogów. Zamiast wszystkiego, co negatywnie odbija się na moim zdrowiu, stawiam na zdrową żywność, fajnie (czyt. rozsądnie) ułożony plan treningowy i tylko naturalne suplementy diety oparte na porządnej (acz zrównoważonej) dawce witamin. Polecam, polecam i jeszcze raz: polecam! Co jest w tym najtrudniejszego? Zacząć. Ale i na to mam dla was pomysł:

Raz: przejdźcie się do dietetyka, ustalcie sobie plan, wyznaczcie cel. Dwa: realizujcie go, spędzajcie czas na powietrzu. Trzy: jedźcie miód. Serio.

Miód to prawdziwy skarb.