Worek na zwłoki – za co zwrócić uwagę przy zakupie?

Worek na zwłoki – za co zwrócić uwagę przy zakupie?

Tak wiemy – worek na zwłoki nie jest produktem pierwszej potrzeby. Prawdopodobnie właśnie dlatego, wiele osób nie ma pojęcia o tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego produktu. Jakie cechy powinien mieć solidny worek na zwłoki? Opowiadamy o nich właśnie w tym artykule – dzięki nam dowiesz się, jak odnaleźć złoto w gąszczu przysłowiowych bubli!

Jak rozpoznać solidnie wykonany worek na zwłoki?

Żyjemy w dobie globalizacji a zakup produktów sprowadzanych z drugiego końca globu nie stanowi najmniejszego problemu. Warto jednak pamiętać, że produkty pochodzące z innych części świata często kusza atrakcyjną ceną jednak nie zawsze spełniają europejskie standardy jakościowe. Dobrze obrazuje to obecna sytuacja w segmencie worków na zwłoki – jakość wykonania wielu z nich jest -powiedzmy to sobie szczerze – niezadowalająca. Sprawdź więc koniecznie cechy, jakie powinien mieć jakościowy worek na zwłoki, by nie naciąć się przy zakupie.

Z jakiego materiału wytwarza się worki na zwłoki?

Jeszcze kilka dekad temu worki na zwłoki produkowano przede wszystkim z lnu i bawełny, dziś jednak do ich produkcji stosuje się tworzywa sztuczne takie jak polietylen, polipropylen oraz biodegradowalną folię D2W. Takie tworzywa umożliwiają przechowywanie zwłok w sterylnych warunkach. Niezależnie od zastosowanego materiału jego minimalna grubość to 0,15 mm – cieńszych worków nie ma sensu kupować.

Uchwyty na rogach worka

Worek na zwłoki powinien mieć uchwyty, dzięki czemu łatwiej jest go przenosić wraz z zawartością. Uchwyty te powinny być wykonane ze wzmocnionego materiału, w przeciwnym razie worek może się zarwać przy przenoszeniu. Takie uchwyty powinny być wklejone i obszyte – często w tańszych wersjach worków zdarza się, że uchwyty są jedynie wklejane.

Podwójne dno worka na zwłoki

To właśnie na dno worka przypada największe obciążenie w trakcie transportu – dlatego w solidnych workach stosuje się podwójną, lub potrójną folię. Zastosowanie tego rozwiązania minimalizuje ryzyko oberwania się worka przy przenoszeniu zwłok.

Zawsze kieruj się wytycznymi producenta

Przed zakupem jakiegokolwiek worka na zwłoki należy zawsze uważnie sprawdzić wytyczne producenta w opisie produktu. Na rynku dostępne są worki o różnej wytrzymałości – od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów. Kolejna sprawa to długość worka – zawsze sprawdź ją przed zakupem. Do długości zwłok warto dodać około 30 cm zapasu. Tak więc jeżeli szukamy worka na zwłoki po długości 190 centymetrów, to najlepiej sprawdzi się worek o długości co najmniej 220 cm.