Wyspiarskie emocje na zielonej murawie

Wyspiarskie emocje na zielonej murawie

Premier League cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Widać to wyraźnie po słupkach oglądalności w każdy weekend oraz zainteresowaniu, które generują mecze oraz ich ostateczne rozstrzygnięcia w mediach społecznościowych. Liga angielska stała się pasją dla milionów kibiców na całym świecie, także w mniej oczywistych regionach świata.

Kolekcjonerzy trofeów

Przyjęło się mówić, że Real Madryt oraz FC Barcelona to dwie najbardziej rozpoznawalne marki piłkarskie na całym świecie. Trudno się z tym faktem nie zgodzić, jednak nie idzie za tym zainteresowanie ligą hiszpańską. Rywalizacja w Anglii stoi na nieprawdopodobnym wręcz poziomie. Puchary sportowe na Wyspach Brytyjskich mogą zdobywać tylko i wyłącznie najwięksi, którzy potrafią na przestrzeni całego sezonu we właściwy sposób zarządzać zespołem zbudowanym z niesamowitych gwiazd światowego formatu. Widać to wyraźnie po szeregu największych gwiazd, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem podczas praktycznie każdego widowiska w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Polacy na Wyspach

Koszula zawsze będzie bliższa ciału. Z tego powodu jesteśmy zainteresowani tym, czy nasi rodacy grają w Premier League. Chociaż polska kolonia nie jest nawet bliska całej rzeszy osób wyjeżdżających do pracy chwilę po wejściu do Unii Europejskiej, to jednak wciąż kilka uznanych nazwisk biega po angielskich boiskach. Od kilkunastu lat na Wyspach Brytyjskich w bramce nieprzerwanie stoi Łukasz Fabiański. Nie poradził on sobie w mającym wówczas mistrzowskie ambicje Arsenalu, jednak pobyty w Swansea i West Hamie perfekcyjnie pasowały do jego poziomu. Z młodszego pokolenia warto zwrócić uwagę na Jakuba Modera. Młody pomocnik Brighton and Hove Albion obecnie wraca po bardzo poważnej kontuzji, jednak kibice drużyny z południowej Anglii naprawdę pozytywnie wypowiadają się o jego wcześniejszych występach.

Sytuacja w tabeli

Dość niespodziewanie na pozycji lidera znajduje się Arsenal. Po latach świetności nastąpiła prawdziwa degrengolada, zły sposób budowania klubu oraz nieudane transfery. Dzisiaj jednak zespół z północnego Londynu gra niesamowicie atrakcyjną piłkę i ma bezpieczną przewagę nad Manchesterem City. Warto również wspomnieć o walce o utrzymanie. Premier League jest tak wymagająca, że aż osiem zespołów jest zagrożonych potencjalnym spadkiem. W każdy weekend trzeba dawać z siebie sto procent i liczyć na korzystny rezultat.