Z czego skorzystać przy tworzeniu własnoręcznych zaproszeń?

Z czego skorzystać przy tworzeniu własnoręcznych zaproszeń?

Planujesz uroczyste przyjecie lub imprezę i postanowiłeś, że zaproszenia dla gości wykonasz w pełni samodzielnie? To wspaniała inicjatywa! Z całą pewnością twoi bliscy będą mile zaskoczeni. Z jakich elementów warto skorzystać przy tworzeniu tego typu zaproszeń? Sprawdź nasze praktyczne wskazówki!

Kolorowy papier

Podstawą do przygotowania autorskich zaproszeń jest oczywiście papier, na który naniesiesz wszystkie elementy dodatkowe. W tym przypadku najlepiej postawić na dekoracyjną papeterię wraz z kopertami w tym samym kolorze. Postaraj się, aby wybrany papier miał możliwie najlepszą jakość i gramaturę. Wybierz również wykończenie, które najlepiej wpisuje się w klimat organizowanego przez ciebie przyjęcia. Brokat, mat, a może klasyczny połysk? Wszystko zależy od tego, jaką masz wizję na swoje zaproszenia! Jeśli chodzi o papier do przygotowywania własnoręcznych kartek, to tego typu produkty oferują przede wszystkim dobrze zaopatrzone sklepy plastyczne, których na pewno nie brakuje w twojej okolicy!

Stempelki, naklejki, koraliki i brokaty

Gdy przygotujesz już bazę swoich zaproszeń, możesz przejść do ich swobodnego dekorowania. W tym zakresie zdecydowanie nie warto się ograniczać, dlatego przygotuj sobie wcześniej szereg różnego rodzaju materiałów dekoracyjnych. Mogą być to m.in. kolorowe flamastry, naklejki, stempelki, brokaty, koraliki, suszone liście, fragmenty zdjęć czy cekiny. Podczas dekorowania zaproszeń wykaż się inwencją twórczą i pamiętaj, że nie musisz tworzyć takich samych kartek. Postaw na kreatywność i różnorodność! Dzięki temu podarowane gościom zaproszenia staną się świetną pamiątką na długie lata. Jeśli nie wykorzystasz wszystkich materiałów, możesz dokupić album do scrapbookingu i zacząć przygodę z tą niezwykłą sztuką, która w ostatnim czasie zyskała w naszym kraju ogromną popularność.

Elementy drukowane

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie różnego rodzaju elementów drukowanych. Możesz zamówić je w sieci lub przygotować w pełni samodzielnie. Jeśli posiadasz drukarkę i kolorowy tusz, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyprodukował potrzebne materiały we własnym domu. Jeśli jednak chcesz pójść o krok dalej, możesz zamówić je także w profesjonalnej drukarni. Tego typu miejsca zapewniają bowiem możliwie najwyższą jakość wydruku, ponieważ wykorzystują innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz doskonałej jakości surowce, jak np. specjalne farby pantone. Co warto wydrukować? M.in. dedykowane napisy, dane gości czy informacje na temat przyjęcia!